در پوشش جای زخم یا سوختگی

تاتو پزشکی و کاربرد آن در پوشش جای زخم یا سوختگی :

بیمارانی که میتوانند از این روش برای مخفی کردن مشکل خود استفاده کنند:
از زمان استفاده این روش در دنیا، عده زیادی از بیمارانی که بر اثر مشکل سوختگی یا بیماری ویتیلیگوی محدود (پیسی) یا تصادف و یا جراحی از اختلال رنگی پوست خود رنج میبردند، توانستند احساس نازیبای خود را کم  کنند و به وضعیت طبیعی تری برسند. با توجه به مشکل بیمار، استفاده درست از تاتو پزشکی و دقت در انتخاب رنگی که با پوست و نژاد بیمار همخوانی داشته باشد، میتواند پوششی مناسب را ایجاد کند و اعتماد به نفس بیمار را به نحو قابل توجهی بازگرداند. اختلال رنگی پوست را میتوان به دو دسته تقسیم کرد؛ هایپوپیگمانتاسیون و هایپرپیگمانتاسیون.

هایپوپیگمانتاسیون(کم رنگ شدن پوست)- در تعریف  از دست دادن رنگ یا سفید شدن پوست گفته میشود که به دنبال تغییر در وجود ملانین (ماده ای که باعث ایجاد رنگ تیره در پوست شده و تفاوت نژادها را سبب میشود) و یا جانشینی بافت فیبروز به جای پوست ( معمولاً به دنبال سوختگی و جراحی ) بوجود میاید. این حالت خصوصاً در جراحی هایی که به منظور لیفت پوست (کشیدن پوست) انجام میگیرد دیده شده که به دنبال آن پوست در منطقه عمل ابتدا قرمز و پس از زمانی نسبتاً طولانی ( شش ماه یا بیشتر) به سفیدی میگراید و نمای نازیبایی را ایجاد میکند که معمولاً توسط کرم پودرهای آرایشی توسط بیمار پوشش داده میشود. استفاده مداوم از این کرم پودرها برای بیمار آزاردهنده و خسته کننده است. با استفاده از تاتو پزشکی میتوان رنگ این قسمت را تغییر داده و با کاشت رنگهای تیتانیومی تفاوت منطقه را با پوست اطراف کاهش داده و آسایش بیشتری برای بیمار فراهم کرد.
هیپرپیگمانتاسیون(پررنگی پوست)- تیرگی پوست به دنبال افزایش فعالیت ملانین، دقیقاً پدیده ای است که بر خلاف حالت پاتولوژیک ذکر شده در بالا اتفاق میافتد. اکثر موارد پررنگی پوست نمیتواند با تاتو پزشکی پوشش داده شود و باید قبل از انجام عمل با پزشک متخصص مربوطه مشورت گردد. با نظر متخصص و در موارد خاص مثل سوختگی ها، لک های مادرزادی مقاوم به درمان، ماه گرفتگی و غیره… با استفاده از تاتو پزشکی میتوان آزار نمایشی محل را کاهش داد.
**** به عنوان یک اصل به خاطر داشته باشید که میکروپیگمانتاسیون یا همان تاتو پزشکی درمانی صد در صد برای مشکل شما نیست و هدف از انجام آن کاهش ناهماهنگی منطقه با پوست سالم اطراف آن است.
تاتو پزشکی درپوشش جای زخم برای بیمارانی که جراحی زیبایی انجام داده اند، مانند لیفت صورت ، جراحی های زیبایی سینه، کاشت موو.. ویا تحت درمان بوده اند، مانند موارد سرطان، برداشت غده تیروئید، جراحی باز قلب، لب شکری و سایر موارد جراحی در مناطق درمعرض دید بدن، توانسته است تا حد بسیار بالایی موفق بدرخشد و تحقیقات نشان داده که رضایت بیمار در بیش از 85 درصد موارد وجود دارد.