لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

در حال حاضر لیزر یا آی پی ای در حذف موهای زائد نقش محوری بازی می کند و نتایج عالی از خود به جای می گذارد.
مزایای حذف موهای زائد با لیزر

این درمان برای زنان و مردانی که به دنبال یک راه حل دائمی برای موی زائد خود هستند، مزایای چندی را به دنبال دارد.
■ ایمن
■ موثر
■ بدون نیاز به استراحت
■ عدم نیاز به تراشیدن، انداختن موم و یا اپیلاسیون

لیزر برای رفع موهای زائد چگونه کار می کند؟

این روش توسط تابش نور لیزر با قدرت کافی به گروهی از فولیکول های مو، برای غیر فعال کردن و یا از بین بردن ریشه مو بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، عمل می کند. این فرایند به فوتوترمولیز انتخابی موسوم است. به این دلیل انتخابی که هدف، تنها مو است و پوست نمی باشد. فوتو به معنی “نور” و ترمولیز به معنی “از بین بردن به وسیله حرارت” است. پوست اطراف ناحیه عمل معمولا سرد می شود.

نتایج

لیزر ۵۰ تا ۸۰ ٪ (یا بیشتر) از موهای زائد را کاهش می دهد. موها جزئی طبیعی از بدن شما هستند و دارای مراحل رشدی می باشند. در هر زمان تمامی موها در مرحله رشد نیستند و لیزر بیشتر موهای در حال رشد را مورد هدف قرار می دهد. در عمل، هیچ لیزری تمام فولیکول های مو را از بین نمی برد. با انجام هر جلسه لیزر، برخی از فولیکول از بین می روند، در حالی که بقیه یا نازک می شوند و یا به دلیل شوک وارد شده، به فاز خواب طولانی مدت می روند. درمان های چند جلسه ای، بهترین نتایج را ارائه می دهد.

آیا برداشتن مو با لیزر روشی دائمی است؟

همان طور که ذکر شد بهترین نتایج نیازمند درمان های چند جلسه ای ست و بهترین فاصله بین جلسات بستگی به الگوی چرخه رشد مو در آن ناحیه از بدن دارد. این امکان وجود دارد که با تعداد جلسات درمانی کافی ، در نهایت کاهش دائمی موها حاصل شود.
بسیاری از کلینیک ها عنوان “برداشتن تضمینی موها به صورت دائم” را از تبلیغات خود حذف کرده اند چون کار لیزر یا آی پی ال کاهش موهای زائد است. سن، نژاد، وزن، سوخت و ساز بدن، داروها و هورمون ها، همگی در منطقه رویش مو، انعطاف پذیری، و ضخامت مو نقش بازی می کنند.

پیش بینی اینکه هر فرد برای رسیدن به بهترین نتایج دراز مدت به چند جلسه درمان نیاز خواهد داشت مشکل است. تجربه حاصل شده تا به امروز نشان می دهد که کاهش مو به وسیله لیزر اثری دائمی دارد، اما یک پزشک با تجربه و صادق هیچ گاه این واقعیت را تضمین نمی کند.