چربی شکم

چربی شكم، چربی ذخیره‌ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد، پس باید خیلی پشتكار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.
تنها راه درمان چربی شكم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است كه چربی ازبین می‌رود، پس روش های دیگر فقط به این دو كمك می‌كنند . دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و … . شعارهای تبلیغاتی تمام این دستگاهها ادعا می کنند که با استفاده از آنها می توانید شکم خود را کوچک کرده و به سایز مطلوب برسانید.

اگر فکر می کنید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایز اندام های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمک ناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم، لایه های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که این دستگا ههای ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند نه استفاده از آنها به تنهایی کافی نیست بلکه ممکن است با جایگزین کردن این چربی ها در اطراف ارگان های حیاتی نظیر قلب، سلامت ما را به خطر بیاندازند.
به غیر از چربی شكمی، یكی از بزرگ ترین مشكلات این منطقه كه منجر به اختلال در زیبایی می‌شود، از دست رفتن قوام عضلات شكم است كه منجر به جلو آمدگی شدید شكم، حتی با كوچك ترین نفخ گوارشی می‌شود. علت شل شدن عضلات این است كه فعالیت های روزمره هیچ كدام عضلات شكم را در گیر نمی كنند، به خصوص در خانم ها معمولا عضلات شل تر هستند و در جریان حاملگی و زایمان این عضلات دچار كشیدگی و حتی بریدگی(در سزارین) می شوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا كاهش می یابد.
پس اگر به دنبال خوش فرم شدن شكم هستید، حتماً با ورزش هایی كه بر روی عضلات شكم تمركز دارند، عضلات شكم را تقویت كنید، ولی باید بدانید ورزش مخصوص شكم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش هوازی(مثلا پیاده روی) ممكن است روی چربی شكم اثری نداشته باشد.
اگر همراه با رژیم غذایی و ورزش هوازی عضلات شكم را تقویت نكنید، ممكن است اصلا از ظاهر شكم رضایت نداشته باشید، چون به هر حال عضله ی شل و بدون قوام، به سمت جلو می آید یا پایین می افتد و ظاهر شكم را زشت می نماید.
در نهایت باز هم تاكید می كنیم كه حوصله داشته باشید، منتظر نتیجه سریع نباشید، پشتكار داشته باشید و عجله نكنید.
در ادامه تعدادی از حرکات ورزشی مخصوص سوزاندن چربی های شکم و پهلوها قرار داده شده است. قبل از انجام این حرکات حرکات کششی انجام دهید سپس با 10 دقیقه پیاده روی سریع یا دویدن آرام بدن خود را گرم کنید و بعد از پایان حرکات با حرکات کششی بدن خود را سرد نمایید. تعداد حرکات برای افراد مبتدی به صورت 3 در 12 برای هر حرکت است ، بدین معنی که هر حرکت را 12 بار انجام دهید سپس 30 تا 60 ثانیه استراحت کنید و این کار را 3 بار تکرار کنید و بعد به سراغ حرکت بعدی بروید. اگر در شروع انجام این حرکات برایتان سخت است، در ابتدا با نصف تعداد ذکر شده شروع کنید و بعد از 2 تا 4 هفته به میزان فوق برسانید.
شما با انجام روزانه این حرکات و با اجرای یک رژیم غذایی صحیح و اصولی بعد رسیدن به وزن ایده التان دارای شکمی تخت و زیبا خواهید بود.