تزریق چربی برای چانه

تزریق چربی برای چانه

لیپو ترانسفر یا تزریق چربی، یک عمل زیبایی است که از چربی خود بدن به عنوان یک پرکننده استفاده می شود. چربی نرم، قابل انعطاف و طبیعی است، پس گزینه ای خوب برای استفاده در اعمال زیبایی است. پزشکان می توانند به راحتی با دستکاری چربی به شکل مورد نظرشان برسند. از روش Lipotransfer یا تزریق چربی به منظور اضافه کردن حجم به مناطق مختلف صورت، مثل گونه ها ، کناره های لب ، و در زیر چشم استفاده می شود. یکی دیگر از مناطقی از چهره که در آن تزریق چربی می تواند مورد استفاده قرار گیرد، چانه است.

مردان یا زنانی که می خواهند چانه برجسته تر یا پرتری داشته باشند، ممکن است برای این عمل انتخاب شوند. از آنجا که ماده پر کننده در این روش چربی انسانی است، معمولا نتایج طبیعی تر است و عوارض جانبی کمتری به دنبال دارد. تزریق چربی یا Lipotransfer علاوه بر صورت، برای اضافه کردن حجم قسمت های دیگر بدن، از جمله باسن و سینه نیز مناسب است.

تزریق چربی یا لیپوترانسفر به عنوان جایگزینی برای پرکننده ها و پروتزهای مصنوعی استفاده می شود. برای سال های متمادی، اگر یک فرد می خواست، در هر بخشی از بدن خود افزایش حجمی ایجاد کند، باید از پروتز یا لیفت با جراحی استفاده می کرد. با وجودی که این روش ها اغلب در اضافه کردن حجم موثرند ولی همواره ظاهرغیر طبیعی ایجاد می کنند. این امر به ویژه اگر روش کار به درستی انجام نشود روی می دهد.
در روش لیپوترانسفر، از چربی قسمتی از بدن، برای تزریق به نقطه دیگری از بدن استفاده می شود. به عنوان مثال ، چربی از روی ران یا اطراف ناف برداشته شده و به ناحیه گونه یا چانه تزریق می شود.

هزینه

هزینه انجام روش لیپو ترانسفر متفاوت است. بسیاری از عوامل می توانند در قیمت گذاری تاثیر گذار باشند. با توجه به محلی که این عمل انجام می شود و تبحر پزشک، هزینه برآورد شده بین 5/1 تا 5/3 میلیون تومان خواهد بود.

روش

مرحله 1 : به بیمار بی حسی موضعی داده می شود.
مرحله 2 : پزشک چربی را از شکم خارج می کند.
مرحله 3 : 10 میلی لیتر از خون بیمار گرفته شده و پی آر پی از آن تهیه می شود.
مرحله 4 : چربی با پی آر پی ترکیب شده و پرکننده آماده می شود.

مرحله 5 : پرکننده به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

روش کار ساده است. از مزایای این روش این است که، نه تنها از یک ماده طبیعی برای بیمار استفاده می شود بلکه چربی از محلی از بدن گرفته می شود که فرد به آن نیاز ندارد.

بهبود

روند بهبود نسبتا سریع است و در این مدت درد زیادی ندارد. شخص ممکن است کمی تورم ، کبودی و درد خفیف را تجربه کند که بعد از حدود یک هفته برطرف خواهد شد. با این حال ، ممکن است آن را چند ماه قبل صورت حل و فصل.پر کننده چربی دوباره جذب کمی اما نه به میزان قابل توجهی. اگر آن را دوباره جذب می کند، یک روش ثانویه ممکن است مورد نیاز است.

عوارض

عوارض نادر هستند. عدم تقارن و جذب چربی ممکن است رخ دهد. در این موارد عمل مجددی جهت ترمیم انجام خواهد شد.

سوالات شما از پزشکتان

1. بهبود من چه مدت طول خواهد کشید؟

2. چه نتایجی از درمان را باید انتظار داشته باشم؟

3. هزینه عمل چقدر خواهد شد؟

4. آیا چربی آتروفی یا کوچک می شود؟

5. چه اتفاقی می افتد اگر چربی من به سرعت جذب شود؟

6. آیا من می توانم دوباره تحت این عمل قرار گیرم؟

7. آیا ظاهر به دست امده در عمل تزریق چربی نسبت به ژل ها طبیعی تر خواهد بود؟

8. مدت زمان انجام عمل چقدر است ؟

9. چربی را از کجا خواهید برداشت؟