چند نکته راجع به انتخاب برند یا مارک بوتاکس

  • 0

چند نکته راجع به انتخاب برند یا مارک بوتاکس

دسته: مقالات

اولین مورد مهمی که در تزریق بوتاکس باید رعایت شود این است که آمپول بوتاکسی که توسط مطب ها و کلینیک ها خریداری می گردد حتما از مراکز دارویی معتبری  تهیه گردد تا از تزریق بوتاکس های تقلبی و خراب جلوگیری شود.

با توجه به اینکه بوتاکس دارای مواد پروتئینی می باشد همیشه بایستی در دمای  محدوده ی ۴ درجه نگهداری شود. بوتاکس هایی که توسط شرکت های بی نام و نشان و تحت عنوان بوتاکس کانادایی (در حقیقت چینی) با شرایط نگهداری نامطمئن بدون نسخه و فاکتور  با قیمت پایین فروخته می شوند در خیلی موارد فاسد و بی اثر شده اند و بازدهی مناسبی نخواهند داشت. البته تزریق این بوتاکس هایی که زنجیره سرمایی مناسبی نداشته اند عوارض چندانی ندارد ولی در عوض اثر بخشی موثری هم نخواهند داشت.

 

بوتاکس های کانادایی ( در واقع چینی ) یا همون کنیتوکس در صورت نگهداری در شرایط مناسب و خرید از شرکت های معتبر عوارض چندانی ندارند و اغلب اثر بخشی مناسبی هم دارند ولی در هر حال فعلا مجوز سازمان غذا و دارو برای آنها صادر نشده است.

بوتاکس های چینی از همه ی انواع ارزانترند. از برندهای دیگر چینی می توان از درماتوکس و زنتوکس نام برد.

اگر در مورد هزینه بوتاکس مشکل چندانی ندارید می توانید بوتاکس کره ای مجوز دار یا همون نورونوکس را انتخاب کنید که حدود قیمت آن معمولا دو برابر بوتاکس چینی می باشد. از لحاظ کیفیت و دوام، پیشنهاد ما هم نورونوکس می باشد.

بوتاکس مصپورت تحت عنوان بوتاکس ایرانی شناخته می شود و کمی ارزانتر از نورونوکس کره است. از لحاظ کیفیت به اعتقاد ما مصپورت حد واسط کنی توکس چینی و نورونوکس کره ای می باشد.

بوتاکس زئومین تحت عنوان بوتاکس آلمانی مشهور است. این برند هم کیفیت و ماندگاری نسبتا مناسبی دارد و در بازار دارویی ایران موجود است. این برند از نظر ما همرده مصپورت می باشد.

بوتاکس دیسپورت با سابقه و گرانترین بوتاکس است. نوع اصلی این بوتاکس تولید کشور انگلستان است ولی به نظر می رسد انواعی که در ایران به فروش می رسد تحت لیسانس انگستان در کشور دیگری تولید شده اند. با وجودی که این برند دارای کیفیت بسیار بالایی است به اذعان بسیاری از بیماران و پزشکان دوام آن از سایر انواع کمتر است.


نظر بگذارید