پرسش و پاسخ درباره بوتاکس

  • 0

پرسش و پاسخ درباره بوتاکس

دسته: مقالات

س:  بوتاکس چیست؟

  • بوتاکس اولین و تنها درمان مورد تایید FDA است که به طور موقت خطوط متوسط ​​تا شدید اخم، پنجه کلاغی و پیشانی در بزرگسالان را بهتر می کند
  • یک درمان سریع 10 دقیقه ای با حداقل نقاهت
  • شما ممکن است شروع نتایج را در عرض 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق در مورد خطوط اخم متوسط ​​تا شدید ببینید
  • بوتاکس نتایج قابل پیش بینی و ظریفی را ارائه می دهد، بنابراین شما خودتان خواهید بود، فقط با خطوط قابل توجه صورت به میزان کمتر

 

س: در مورد بوتاکس چقدر تحقیق شده است؟

بوتاکس بیش از 15 سال تحت مطالعات بالینی بوده و در مورد آن به طور گسترده تحقیق شده و مورد بررسی قرار گرفته و حداقل در 96 کشور تایید شده است. ایمنی و کارآیی  بوتاکس در بیش از 495 مقاله تشریح شده و در مجلات علمی و پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

س: بوتاکس چگونه عمل می کند ؟

بوتاکس یکی از علل زمینه ای خطوط اخم، پاکلاغی و پیشانی را مورد هدف قرار می دهد – انقباضات عضلانی مکرر ناشی از اخم کردن، تمرکز کردن، لبخند زدن و بالا بردن ابرو در طول سالها. پزشک شما به درون این عضلات بوتاکس را تزریق می کند تا به طور موقت فعالیت عضلانی را کاهش دهد. شما به تدریج متوجه صاف شدن قابل مشاهده خطوط اخم بین ابروها، خطوط پاکلاغی (کناره خارجی چشم) و خطوط پیشانی خود خواهید شد.

 

س: چه موقع نتایج را خواهم دید؟

شما ممکن است در عرض 24 تا 48 ساعت متوجه شروع نتایج شوید، این نتایج تا 4 ماه برای خطوط اخم متوسط ​​تا شدید ماندگاری دارد.

 

س: آیا چهره من متفاوت یا غیر طبیعی خواهد شد؟

بوتاکس یک درمان حساس به تکنیک است. شما هنگامی که توسط پزشکی که دارای مجوزهای مربوطه است و به آناتومی صورت آشناست، تحت درمان با بوتاکس قرار می گیرید، می توانید برای حصول نتایج دلخواه به آن اعتماد کنید. بنابراین شما بعد از رسیدن به نتیجه، چهره تان مانند قبل خواهد بود، فقط با خطوط قابل توجه کمتر. هیچ کس نباید متوجه شود که کاری انجام داده اید.

 

س: چه انتظاری باید داشته باشم؟ آیا درمان دردناک است؟

بعضی بیماران که بوتاکس را تزریق کرده اند احساس نیشگون گرفته شدن را گزارش کرده اند. پزشک شما ممکن است برای بی حس کردن محل تحت درمان از یخ استفاده کند. اگر شما باز هم نگران ناخوشایندی تزریق هستید، پزشکتان می تواند قبل از درمان از کرم بی حسی موضعی استفاده کند.

س: درمان چه مدت زمان می برد؟
پروسه تزریق به سرعت طی 10 دقیقه انجام می پذیرد. پزشکتان اهداف درمان را برای شما تشریح خواهد کرد و تحلیلی از وضعیت صورتتان برای تعیین مناطق مناسب درمان به شما ارائه خواهد کرد.

س: مدت زمان نقاهت پس از درمان چقدر است؟
درمان به کمترین زمان نقاهت نیاز دارد. بنابراین شما می توانید بلافاصله پس از ترک مطب پزشکتان، به فعالیت های عادی روزمره خود بپردازید.

س: چند تزریق برایم انجام خواهد شد؟
درمان با بوتاکس با توجه به اهداف و نیازهای شما برنامه ریزی خواهد شد. هنگامی که با پزشکتان مشاوره می کنید، او درمان مناسب برای هر منطقه ای را که می خواهید انجام دهید تعیین می کند، از جمله خطوط متوسط تا شدید اخم، پاکلاغی ها و پیشانی. به یاد داشته باشید تنها بوتاکس است که برای درمان هر سه این نواحی مورد تایید قرار گرفته است.
برای چروک های پاکلاغی، پزشکتان 3 ناحیه از عضله کناره خارجی چشم را تزریق می کند. این تزریقات در عضله سمت مقابل هم تکرار می شود.
برای خطوط اخم، پزشک شما معمولا پنج تزریق را در عضلات بین ابروها و پیشانی انجام خواهد داد.
برای خطوط افقی پیشانی هم، پزشکتان 5 تزریق را در عضلات پیشانی تزریق خواهد داد.

س: عوارض جانبی شایع در مطالعات بالینی چه بوده است؟
در بررسی ها سه درصد از بیمارانی که تحت تزریق خطوط اخم بوده اند افتادگی پلک را تجربه کرده اند، در یک درصد بیماران مورد مطالعه تزریقات پاکلاغی، تورم پلک گزارش شده و یک درصد از بیماران در مطالعات خطوط افقی پیشانی افتادگی ابرو را گزارش نموده اند. سایر عوارض جانبی دیگر عبارتند از: خشکی دهان؛ ناراحتی یا درد در محل تزریق؛ احساس خستگی؛ سردرد، گردن درد؛ مشکلات چشم: دوبینی، تاری دید، خشکی چشم؛ و واکنش های آلرژیک. این عوارض جانبی بوتاکس جدی نیستند و نادر می باشند.

س: آیا می توانم در درمان ها صرفه جویی کنم؟
بله اما مراقب بوتاکس های ارزان و بی کیفیت باشید. هزینه شما نه تنها شامل قیمت برند می شود، بلکه مهمتر از آن، شامل مهارت و کارآزمودگی پزشکی که درمان را برایتان انجام می دهد هم می شود.

س: آیا آقایان هم درمان بوتاکس را انجام می دهند؟

بله، تعداد آقایانی که بوتاکس کرده اند به طور کلی در طول 20 سال گذشته 325 درصد افزایش یافته است و تعداد آقایانی که به طور خاص درمان مانند بوتاکس را انتخاب کرده اند به سرعت افزایش یافته است – تنها در سه سال گذشته ، بیش از یک میلیون عمل بوتاکس سهم آقایان بوده اند. در بررسی ها، اکثریت مردان می گویند که مایلند ظاهرشان بهتر باشد و از تغییراتی که در آینه می بینند ناراحت می شوند. 80٪ اولویت برای چین های  پاکلاغی ست، در حالی که 74٪ خطوط افقی پیشانی را اولویت بالاتر قرار می دهند و 60٪ بیشتر دوست دارند خطوط اخم خود را درمان کنند.


نظر بگذارید