منافذ بزرگ پوست

  • 0

منافذ بزرگ پوست

علت منافذ بزرگ پوست من چیست؟

منافذ بسته شده حاصل تجمع تدریجی چربی و سلول های مرده پوست در زیر سطح پوست شما می باشد. این اغلب باعث می شود چربی تولید شده توسط غدد سباسه شما جریان پیدا نکند، نتیجه عدم جریان یافتن چربی این می شود که منافذ پوست بزرگ می گردند.

ژنتیک نیز می تواند در ایجاد منافذ بزرگ نقش داشته باشد ( کسانی که به طور طبیعی پوست چرب دارند به احتمال بیشتر به مشکل منافذ بزرگ دچارند )

سن یکی دیگر از مقصران اصلی است: با بالا رفتن سن، به علت کاهش سطح تولید کلاژن و الاستین، پوست ما قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. همینطور با افزایش سن روند ریزش طبیعی سلول های مرده پوست که به پاک شدن پوست از سلول های مرده کمک می کند، کاهش می یابد، نتیجه این می شود که منافذ پوست از آنچه که به طور معمول باید باشند بزرگتر به نظر می رسند.

چگونه می توانم منافذ بزرگ پوستم را درمان کنم؟
لایه برداری شیمیایی
لایه برداری شیمیایی می تواند از پوست لایه برداری کرده و رشد پوست جدید را تحریک کند. این روش به طور موثر سطح پوست شما را از سلول های مرده پوست پاک کرده، به طور آشکار آن را تازه تر می کند و همچنین منافذ مسدود شده و بزرگ شده را کاهش می دهد.

لایه برداری مکانیکی
میکرودرم ابریژن یک از بهترین روش های لایه برداری است که لایه برداری خود را به روش مکانیکال انجام می دهد. در این روش پودری مخصوص بر روی پوست پاشیده شده و مجددا برداشته می شود. کریستال های این پودر در طی پاشیده شدن و برداشته شدن، لایه های سطحی پوست را هم با خود بر می دارند. این کار به سرعت انجام شده و هیچ دردی ندارد. با تکرار جلسات میکرودرم ابریژن، به وضوح شاهد شفافیت، جوان شدن و کم منفذ شدن پوست خواهیم بود.

لیزر لایه بردار پوست
درمان با لیزر لایه بردار هم می تواند به طور موثر ظاهر منافذ بزرگ را بهبود بخشیده و رشد سلول های جدید پوست را تحریک کند.
بوتاکس داخل جلدی
بوتاکس داخل جلدی به ماهیچه هایی که اندازه منافذ را کنترل می کنند تزریق شده و با جمع کردن منافذ به کوچکتر شدن ظاهرشان کمک می کند. بوتاکس همچنین می تواند با کمک به کاهش تولید چربی، به کاهش احتمال مسدود شدن منافذ بزرگ کمک کند.

میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ روشی با حداقل تهاجم برای جوانسازی پوست است که در آن از وسیله ای دارای سوزن های ظریف استفاده می گردد. کار سوزن ها ایجاد سوراخ در سطح پوست برای ایجاد آسیب کنترل شده می باشد. هر سوراخ مجرایی را در پوست ایجاد می کند که بدن را برای پر کردن آن از طریق تولید کلاژن و الاستین جدید تحریک می کند. در طی روند ساخت عروق و کلاژن جدید، بافت و قوام پوست بهبود می یابد. علاوه بر این اسکارها، اندازه منافذ پوست و خطوط پوستی ( استرچ مارک ) کوچک می شوند.

پاکسازی خوب روزانه پوست
یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از ایجاد منافذ بزرگ، در پیش گرفتن یک برنامه خوب پاکسازی روزانه پوست برای جلوگیری از تجمع چربی و سلول های پوستی مرده بر روی سطح پوست شماست.

* 1-  پاک کردن
پوست خود را با یک پاک کننده مناسب برای نوع پوستتان ( و البته نه بیش از حد قوی ) به صورت روزانه پاک کنید. یک پیشنهاد استفاده از یک پاک کننده حاوی لاکتیک یا سالیسیلیک اسید است که کمک می کند تا به آرامی پوست شما لایه برداری شود.

* 2-  لایه برداری
با استفاده از یک اسکراب کننده دو بار در هفته می توانید به پاک کردن سطح پوست خود از سلول های مرده کمک کنید، تا به شما پوستی روشن تر و درخشان تر را بدهد.

* 3-  درمان
استفاده از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک و یا بنزیل پراکسید می تواند به از بین بردن باکتری های آکنه و کاهش تولید چربی کمک کند.

در بهشت کلینیک، ما طیفی از محصولات پزشکی و درمانی را برای مراقبت روزانه پوست شما پیشنهاد می دهیم که می تواند به حفظ تمیزی پوست، بازسازی، شادابی و طراوت پوست شما کمک کند.

آیا این درمان ها عوارض جانبی دارد؟
عوارض جانبی این درمان ها حداقل می باشد. در لایه برداری شیمیایی، ممکن است پس از لایه برداری برای چند روز قرمزی صورت یا پوسته ریزی تجربه کنید. لایه برداری عمیقتر دوره نقاهت طولانی تری دارد.

در لیزر درمانی، بلافاصله پس از عمل میزانی تورم و قرمزی را تجربه می نمایید که بسته به عمق کار شدت آن متفاوت بوده و ممکن است تا چند روز به طول بیانجامد.

آیا من نامزد مناسبی برای این روش ها هستم؟
لیزر درمانی و روش بوتاکس داخل جلدی تقریبا برای تمام انواع  پوست ها مناسب است.

اگر شما دارای هر کدام از شرایط زیر هستید باید از لایه برداری شیمیایی اجتناب شود:

پوست بسیار حساس و یا آفتاب سوخته
عفونت تبخال فعال
سابقه مصرف آکوتان ( راکوتان ) در طی یک سال گذشته
بارداری یا شیردهی
ویتیلیگو ( لک و پیس )
آلرژی به آسپرین
سابقه پرتودرمانی یا بیماری های خود ایمنی


فهیمه :

سلام .خسته نباشید
بنده گونه های صورتم منافذش باز شده 3بار آر اف و ساب سیژن انجام دادم ولی هنوز رفع نشده حالا دکتر مزو تراپی میخواد انجام بده و گفته ک لک میکنه ک چروک صورت رو خواستم بدونم واقعا عوارض لک را دارد یا نیازی نیست اصلا مزو تراپی انجام بدم.

پاسخ:

در صورتی که مشکل پوست شما فقط منافذ باز می باشد از روش میکرونیدلینگ با کمک داروهای مزوتراپی استفاده فرمایید و در صورت انجام کار در مراکز معتبر توسط پزشک متبحر، مطمئن باشید عوارض جانبی نخواهد داشت.

موفق باشید

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

بهترین مرکز برای درمان منافذ پوست غرب تهران

بهترین مرکز برای درمان منافذ پوست تهران

 


نظر بگذارید